saykar kumlama türkçe English
Russian Iranian
anasayfa logo
ANASAYFA
ÜRÜNLERİMİZ
firma logo
FİRMAMIZ
HAKKINDA
referanslar logo
BAZI
REFERANSLAR
iletisim logo
ULAŞIM
İLETİŞİM
iletisim logo
MAKINA
VİDEOLARI
Kumlama Tabancası
Bu sayfada kumlama tabancası hakkında bilgiler bulacaksınız. KT 30 kod numaralı kumlama tabancası SK 500 kumlama kabinlerinde, KT 42 kod numaralı kumlama tabancası ise SK 1000, SK 1400 ve diğer tüm kumlama kabinlerimizde kullandığımız tabancalardır.
Kumlama Tabancası
Yüksek verimli ve uzun ömürlü olarak firmamız tarafından geliştirilmiştir. Kumlama tabancası temel olarak 3 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm hava enjektörü dediğimiz, kumlama tabancası nın hava tüketim miktarını belirleyen parçadır. Bu parça üst resimde siyah renkli olan parçadır. Hava enjektörünün giriş kısmında bulunan hortum rekoruna basınçlı hava hortumu takılmaktadır. Zamanla kumlama tabancası içinde kumlama sarf malzemeleri tarafından aşındırılan bu parça, kumlama tabancaları ndan bağımsız olarak yedeği ile değiştirilebilir. Buda kumlama tabancasının ekonomik özelliklerindendir. İkinci bölüm olarak kumlama tabancası gövdesi söylenebilir. Kumlama tabancası gövdesine bağlı olan geniş ağızlı hortum rekoruna bağlanan kum emiş hortumu; kumlama sarf malzemesinin emiş yapmasını sağlamaktadır. Üçüncü ve son bölüm kumlama tabancası nozuludur.
Kalıp Sulu Kumlama
Kumlama tabancaları nozulları borkarbür malzemeden imal edilmiş olup yüksek aşınma direncine sahiptirler. Emişli kumlama kabinlerinin en önemli parçası olan kumlama tabancası, hava ve kum tüketimini ve kumlamanın kalitesini belirleyen en önemli ekipmandır. Kumlama tabancası içine yerleştirilen nozulla birlikte takım olarak veya istenildiği taktirde ayrı ayrı satışa sunulmaktadır. Hava ve kum emiş ayarı yapılabilen kumlama tabancası, en iyi performans sağlayacak şekilde dizayn edilmiş ve en çok aşınan parçası olan kumlama tabancası içindeki hava memesi, 55 HRC sertliğe getirilmiştir. Kumlama tabancası, kumlama eldiveni gibi kumlama ekipmanları hakkında bilgi almak için firmamızla temasa geçebilirsiniz. Kumlama tabancamız ayrıca tüm kumlama kabinlerine de uyumlu olduğundan istendiği taktirde firmalara bu ekipmanın montajını gerçekleştirebilmekteyiz.
Saykar Kumlama